Tevékenységek

Nemzetközi diákcsere program

Ha mindenki Rotarys cserediák lett volna, nem lennének háborúk" A Rotary Nemzetközi Diákcsere Program célja, hogy a világ különböző országaiból érkező fiatalok megismerjék egymást, más országok, földrészek életét, nyelvét és kultúráját.

A kiválasztási eljárásban megfelelő és gondosan felkészített 15-17 éves, középiskolai tanulmányaikat még be nem fejezett fiatalok utazhatnak a Rotary Nemzetközi Diákcserében résztvevő országokba.

• egy tanévre (Long Term Exchange Program – LTP),
  • illetve 2-8 hétig (Short Term Exchange Program – STEP).
  • Fontos ifjúsági program még az európai, illetve néhány azon kívüli rotary club nyári kéthetes tábora (Camp),  amelyre kölcsönösségi alapon hívjuk, és küldjük egymás diákjait.

A Rotary International felügyeli a programot és segít az esetleges problémák megoldásában.

Tevékenységek