KIP adomány

óra

perc

másodperc

Rotary kezdeményezés a hátrányos helyzetű iskolák felzárkóztatására

A magyar Rotary közösség szellemiségéből és irányultságából adódóan kiemelten foglalkozik a hátrányos helyzetű emberek, csoportok támogatásával. Véleményünk szerint e csoportok közül az alapszintű oktatásban résztvevő hátrányos helyzetű diákok segítése az egyik legfontosabb feladat, hiszen az ott eltöltött évek az ember egész további életét döntően befolyásolják. Az oktatáskutatók szerint a legnagyobb probléma az, hogy a hátrányos helyzetűek beragadnak a helyzetükbe és nincs esélyük később sem kitörni. Ez nem csak egyéni sorskérdés, hanem súlyos társadalmi kérdés is, hiszen a lemaradó gyerekek integrációja, a társadalmi jólét megteremtésének és Magyarország felzárkózásának egyik fontos eszköze lehet.

KIP adomány

Figyelem! A teszt mód be van kapcsolva. Átmenetileg nem kerülnek feldolgozásra az adományok.

Ft
Személyes adatok