Tizenkétezernél is több jégkrémet osztott szét a szekszárdi Rotary Club

óra

perc

másodperc

Óvodák, iskolák, idősotthonok. Mintegy harminc szekszárdi és Szekszárd környéki intézmény kap jégkrémet ezekben a napokban a Rotary Club jóvoltából.
A szekszárdi Rotarysok ezúttal a szolnokiakkal összefogva bonyolítanak le egy nagyszabású adományozási akciót. Az ötletgazda a szolnoki Valló Tamás, a szervezőmunka jelentős részét Nemes Hajnalka végzi, aki a Rotary ifjúsági szervezete, a Rotaract magyarországi vezetője, s nem mellesleg szekszárdi gyökerekkel rendelkezik.

A helyi tennivalókat az itteni elnök, Béres Vilmos koordinálja. A hűtött finomság átadás-átvétele csütörtökön kezdődött. Összesen 12600 jégkrém talál gazdára a szekszárdi rotarysok közvetítésével. Mindenre szükség van, az apró adományokra és a nemzetközi segélyezésre is.

A Rotarynak kétszáz országban 32 ezer klubja működik. Támogató szolgálatot végeznek az írástudatlanság, a betegségek, az éhezés, a szegénység felszámolása érdekében, továbbá segítik a fegyveres konfliktusok és a környezeti ártalmak miatt szenvedőket.