Vacsoraest az Emlékfutásért

Az elmúlt évben egy lelkes, jó szándékú csapat megalakította a Székesfehérvári Rotary Asztaltársaságot. A szervezésben aktív szerepet vállalt a Szekszárdi Rotary Club. Az Asztaltársaság vezetője Kirst László lett, aki a csapatával megkezdte a klubbá válás szervezését.

A rendszeres összejövetelek mellett jó néhány nemes programot szerveztek „A szolgálat és a jóakarat” szellemében. Az elmúlt év őszén az egyik legnagyobb projektjük a Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium által szervezett, a névadó emlékének szentelt Emlékfutás támogatása volt. A híres nevelő, író és festő halálának 155. évfordulóján az iskola képviselői megkoszorúzták a Párizsban lévő sírhelyet, és az évforduló emlékére Párizstól Székesfehérvárig egy váltófutást szerveztek. Az iskola 30 futó és 10 kerékpáros diákja 4 országon áthaladva közel 1700 km-t tett meg a székesfehérvári iskoláig. A Rotary Club szervező munkájának köszönhetően nagyon sok támogató segítette ezt az eseményt, melynek egyik kiemelt színfoltja az Asztaltársaság vacsoraestje volt. Az esten felléptek többek között a Gimnázium diákjai, illetve a Székesfehérvári Balett Színház táncosa. A rendezvény bevételét teljes egészében a sportolók élelmiszer és utazást segítő eszközök vásárlására fordították. A Rotary Asztaltársaság „riadóztatta” a futás útvonala mentén lévő külföldi Rotary Klubokat, így Franciaországban, Németországban és Ausztriában is a helyi Rotary Klubok tagjai segítették a fantasztikus teljesítményt nyújtó gyerekeket. Elmondható, hogy ez az igazi Rotary összefogás határokon átívelt és jó hírét vitte a Világszervezetnek és a megalakulóban lévő Székesfehérvári Rotary Klubnak. A Székesfehérvári Rotary Club alakuló Chartere 2018. március 10-én, szombaton lesz, melyre minden Rotarystát szeretettel várnak.

2018-02-19T13:54:55+00:00