Rotary Vízilabda Baráti Társaság D1911

Kedves Barátaim!

Engedjétek meg, hogy az első Rotary-s vízilabda torna kapcsán tájékoztassalak Titeket az alábbiakról. Néhány lelkes vízilabda rajongó, akik közé én is tartozom, úgy döntött, hogy a Rotary kereteiben megalakítja a vízilabda kedvelők baráti társaságát.
A projekt sikerének érdekében felvettük a kapcsolatot több ország rotaristáival és a Rotary International-lel is, és kértük a támogató segítségüket.
A baráti társaságok megalakulásának feltételei:
•    az RI szabályozásának megfelelő alapszabály
•    tisztségviselők megválasztása,
•    legalább 5 ország 25 tagja.

Az alapszabály tervezete elkészült, és a legnehezebbnek tekintett létszámra vonatkozó kritériumot is teljesíteni tudtuk. A fellowship-be 30 fő jelezte részvételi szándékát nyolc országból: Olaszországból, Németországból, Horvátországból, Montenegróból, Görögországból, Szlovéniából, Szerbiából és természetesen Magyarországból.
Amint a leendő tagok elfogadják az alapszabályt, megválasztják a tisztségviselőket, és a Rotary International
„áldását adja” a szervezet megalakulására, úgy hivatalosan is életre kel az International Water Polo Fellowship of Rotarians (IWFR).

A baráti társaságok is hasonló alapokon működnek, mint a klubok, nélkülözhetetlen a megfelelő számú tagság. Bár az RI feltételeit már teljesítettük, de itt nem fogunk megállni! Cél, hogy egy olyan taglétszámú szervezet jöjjön létre, amelyből évente néhány alkalommal össze tudjon jönni legalább 4-5 csapat, akik összemérheti az erejüket a vízben, majd egy kellemes vacsora keretében megismerjék a többi rotaristát, velük eszméket tudjanak cserélni.
Nem eltitkol célunk, hogy nemzetközi vízilabdatornákon is induljunk, ezzel is hirdetve a Rotary nevét. Ezen célunkat nagymértékben elősegítheti az a tény, hogy a csapatban jelenleg van két olimpia arany, és a társaság tiszteletbeli tagja egy magyar világbajnok vízilabdázó.

Amennyiben Ti is szeretnétek csatlakozni hozzánk, úgy ebbéli szándékotokat jelezzétek Kolozsvári Róbertnek (kolozsvari@mak.co.hu; 30-846-4206).

Barátsággal:

Mészáros Zoltán