Rotary Nyílt Nap

A Rotary 93 éve szolgál Magyarországon

Nem az a fontos, hogy mi a Rotary, hanem az, hogy mit csinál? 2018 május 7-12. között Magyarországon 38 városban, 54 Rotary klubban a nyilvánosság és a sajtó bevonásával a Rotary be szeretné mutatni tevékenységét, jövőbeni elképzeléseit.

A világ 200 országában működő 35.000 Rotary klub 1.200.000 tagja közösen aktív szerepet vállalt:

• a gyermekbénulás visszaszorításában (Bill és Melinda Gates Alapítványával közösen)
  • a malária elleni küzdelemben
  • ifjúsági programjain keresztül a béketeremtésben
  • minél több ember számára a tiszta víz elérhetővé tételében
  • a legszegényebb országokban az oktatás és a képzés kiterjesztésében
  • a hátrányos helyzetű fiatalok felzárkóztatásában
  • a környezetvédelem jegyében 200.000 fa elültetésében

Magyarországon 38 város 54 Rotary klubjának 1.200 tagja személyesen hozzájárult:

• az Észak-magyarországi árvízkárosultak megsegítéséhez
  • a vörösiszap katasztrófa károsultjainak támogatásához
  • számos kórház, gyermekintézmény, idősotthon eszközeinek fejlesztéséhez
  • a „Gift of Life” „Ajándékozz életet!” programon keresztül több mint 100 határon túli gyermek szívműtéteinek finanszírozásához
  • több száz rászoruló gyermek nyári táboroztatásához
  • a Cserediák programon keresztül évi 40 középiskolás korú fiatal egy éves oktatási ösztöndíjához
  • az elmúlt évben a környezetvédelem jegyében 2400 fa ültetéséhez (minden Rotary tag két fát ültetett el)
  • hajléktalanszállók ételadományaihoz

A magyar Rotarysták az elmúlt 10 esztendőben több milliárd forintot adtak környezetük megsegítésére

A Rotary Nyílt Napok szervezésével azt szeretnénk elérni, hogy minél többen megismerjék szolgálatunkat, vigyék jó hírét a Rotarynak.

Csatlakozzatok hozzánk! Együtt tegyük jobbá a világot!

www.rotary.hu

2018-05-20T11:48:09+00:00