MOST MEGMUTATJUK!

2017.04.11 ismét egy jó kis nap volt Kisvárda és az earlyact klubok részére. A Vári Emil Általános Iskolában már 6.éve működő earlyact klub az iskolavezetés támogatásával hagyományosan kulturális versenyeket rendez. Közel 150 gyerektől volt hangos a Várszínház és Művészetek háza pódium terme. Az első országos earlyact Ki mit tud résztvevői nagy izgalommal várták a kezdést.

Tóth László Igazgató úr köszöntője után Korponai Zsófia gyönyörű szavalatával emlékeztünk meg a költészet napjáról. Szabó Lőrinc Madarak című verse után a néptáncosok bodrogközi és szatmári táncaikkal adták meg az esemény alaphangulatát. Volt itt még szavalat, klasszikus zene , modern tánc és rajzverseny is.

A versmondók a résztvevők lelkét simogató szavakkal meséltek jóságról, barátságról, szeretetről. A felemelő perceket a klasszikus zenészek tovább mélyítették. A későbbi győztes Horváth Eszter –nyíregyházi earlyactos- Schubert Impromtu-jével varázsolta el a nézőket.

A meghittség percei után ismét a jókedv és a vidámság vette át a főszerepet. A modern táncosok voltak talán a legjobban várt szereplői a versenynek. Volt itt minden fekete-fehér, indiai tánc, cha-cha-cha, shakira mix, volt aki tanárral készült és voltak saját koreográfiával induló csapatok.
Fergetegesre sikerült a befejező versenyszám.

Ragányné Poncsák Pálma a Rotary Magyarország alkormányzója szerint ez volt az utóbbi évek legjobb vetélkedése. Öröm volt együtt lenni ennyi, lelkes és tehetséges fiatallal. A Rotary egyik legfontosabb eszméje a barátság kézzel foghatóvá , érezhetővé vált.
A versenyen Mátészalka, Nyíregyháza, Nyírmeggyes és Kisvárda earlyact klubja képviseltette magát.

A kisvárdai versenyzők retro-mix táncukkal első helyet, Shakira mix-ükkel különdíjat mondhatnak maguknak, Szikszai Virág pedig szavalatával egy 3. hellyel gazdagította iskolájuk, klubjuk sikergyűjteményét.

A korábban beküldött rajzok értékelése és a díjátadás is itt történt meg. A rajzok a barátságról, szeretetről szóltak. Az egyik első helyezett Zöldi-Tóth Maja a nyíregyházi Rotary klub által megvalósított sérült és egészséges gyerekek számára is megfelelő játékteret biztosító integrált játszóteret ábrázolta.

A rendező kisvárdai Rotary Klub köszönetet mond a város vezetésének a lehetőségért, hogy ilyen szép helyen és tökéletes technikai támogatással rendezhette meg a versenyt. Külön köszönet Nagy Józsefné alpolgármester asszonynak, hogy, mint elnök részt vett a szakmai zsűri munkájában és mindenben támogatta az eseményt.