Meghívó a Rotary világelnökének látogatására – július 2-3

Kedves Barátaink!

Igen nagy megtiszteltetés, hogy Ian Riseley Rotary Világelnök első útja Magyarországra vezet, de ez egyben lehetőség és támogatás is számunkra. Egy látványos programsorozat keretében méltóképpen meg tudjuk mutatni országunknak és a világnak, hogy mit csinálunk, mivel szolgáljuk környezetünket, ezáltal egy kicsit az emberiséget is.

A programot igyekeztünk úgy összeállítani, hogy harmonizáljon a Rotary környezetvédelmi programjával, de minél többet megmutasson a magyar Rotary tevékenységéből, klubjaiból, azok projektjeiből.

A program két nap alatt három várost érint. Július 2-án, vasárnap a Szentendrei Skanzenben egy Faültetési ceremóniát szervezünk. Itt a Világelnökkel együtt minden klub megjelent képviselője elültet egy-egy fát. A később felállításra kerülő Rotary emlékhely alapjába egy időkapszulán keresztül lehet üzenni a jövő Rotary nemzedékének. A Rotary District térítésmentesen felajánlja az elültetendő fákat minden klub részére.

Július 3-án Szentesen Rotary Családi Konferenciát szervezünk, ahol a Rotary család minden tagja bemutathatja programját. Itt a fiatalok vendégül látását a District szintén magára vállalja.

Az utolsó helyszín Szeged, ahol a Gyermekklinikán a „Gift of life” programot mutatjuk be, illetve a szegedi Dóm Látogató Központjába egy ünnepi vacsorára várunk minden Rotarys barátunkat. A programok keretében lehetőség adódik, hogy a Világelnökkel személyesen konzultáljatok. Ian Riseley Elnök Úrban egy rendkívül nyitott, őszintén érdeklődő embert ismertem meg, aki nemcsak egy protokollnak tekinti ezt a találkozást. Segíteni jön, népszerűsíteni a Rotaryt, megismertetni a világgal humanitárius tevékenységünket.

A hivatalos meghívót itt találjátok

A jelentkezési lapot itt tölthetitek ki