Újabb sikeres szívműtét

Sanok Dorina, sepsiszentgyörgyi kislány a sikeres szegedi szívműtétet követő közel három hetes, gondos ápolás után elhagyhatta a kórházat (köszönet érte a műtétet végző orvosi csapatnak és a gyermekkardiológiai osztály személyzetének).
A támogató klubok (RC Nyíregyháza, RC Sárospatak, RC Dunakeszi) és Pénzes Ilona PDG rotarysta nevében a nyíregyházi klub képviselői búcsúztatták és halmozták el ajándékokkal Dorinát. A kis ünnepségen megjelent a GOL programot koordináló Szent-Györgyi Albert Rotary Club több tagja és az RC Szeged Dóm képviselője is.

A magyarországi Gift of Life program célja a szakképzett magyarországi orvosok magas szintű tudásának és fejlett infrastrukturális hátterének rendelkezésre bocsátása a környező országokban élő, szívműtétre váró beteg gyermekek számára.

A Gift Of Life program magyarországi műtétjei és betegellátása a környező országokból – jellemzően Romániából, Szerbiából és Ukrajnából  – érkezett kisgyereknek ajándékoz új életet. A programban részt vett gyerekek a műtétet követően gyorsan hazatérhetnek és az időszaki kontrollvizsgálatokon kívül általában nem igényelnek további orvosi felügyeletet.

2018-04-13T12:35:49+00:00