Interact Club Mátészalka

Magyarországon a mátészalkai rotaristák alapítottak klubot a középiskolások számára, ami az RC Knoxville egyik tagja, a Paul Harris díjas Townes Osborn Miller támogatásával valósult meg. A klubban folyamatos rotáció van, tagjai főleg a gimnázium diákjai közül kerülnek ki. Az Interact klub avatóünnepsége 2004. október 23-án volt.

A klub működése: fontos események, projektek

A klub létszáma általában 10-12 fő. A klubtagok havonta egyszer találkoznak, hétfőnként 14.00 órakor. Rendszeresen bekapcsolódnak a Rotary Club Mátészalka rendezvényeibe, és évente ismétlődő önálló projektjeik is vannak, amelyek a következők:

A Mátészalkai Gyermekváros támogatása:
A klub tagjai vállalták a Mátészalkai Gyermekváros lakóinak idegen nyelvű korrepetálását.

Karácsonyi képeslapvásár:
A klubtagok által rajzolt és nyomtatott képeslapok árából rendszeresen megajándékozzák a karácsonyra kórházban maradt gyermekeket, és rövid műsorral kedveskednek nekik.

Graffiti-mentesítés:
Az Interact Club Mátészalka tagjai eltávolítják a város középületein látható falfirkákat.

Vélemény, hozzászólás?