Interact

Interact Club Sopron

Interact Club Eger

Interact Club Kisvárda

Az Interact a középiskolások Rotaryja.
Ők jelenthetik a legfontosabb kapcsolatot az általános iskolások és az egyetemisták között. Az Interact 1962-ben indult a szolgáló és szociális klubok nemzetközi szervezeteként, a 15 és 18 év közötti fiatalok részére azért, hogy előmozdítsa a nemzetközi egyetértést és a békét. A világon létező közel 7 000 Interact klub mindegyikét egy-egy Rotary klub szervezi, szponzorálja és felügyeli, ill. látja el tanácsokkal és ötletekkel. Maguk az ifjúsági klubok azonban önállóak és világszerte megadják a több mint 150 000
tagjuknak azt a lehetőséget, hogy csiszolják vezetői erényeiket és megtanulják a csapatmunka értékét.
Az Interact az angol international (nemzetközi) és action (cselekvés) szavak összevonása. Nemzetközi, mert klubjai a világ mintegy 100 országában és földrajzi régiójában működnek olyan projectekkel, amelyek gyakran túllépik e földrajzi és politikai határokat. A cselekvés azért része az elnevezésének, mert az interaktosok olyan fiatalok, akik a tevékenységükkel elő szeretnék segíteni a problémák megoldását, javítani akarják az életminőséget, és újabb barátokra kívánnak szert tenni – mind saját közösségükön belül, mind pedig a nagyvilágban.
Minden Interact klub évente legalább két nagy szolgáltató projectet valósít meg. Az egyik a helyi iskolát vagy közösséget szolgálja, a másik pedig a nemzetközi közeledést. Az Interact minden nemzetközi erőfeszítésének közös célja a tolerancia új hídjait építeni az emberek közé. Az interaktosok a saját közösségeiken belüli projectjeik megvalósítására kreatív ötleteikkel gyűjtenek pénzt, ill. olyan projecteket terveznek, amelyek személyes közreműködést igényelnek – mint például egy idős ember házának kifestése, egy sportpálya kitakarítása, az eszközök megjavítása és festése, kertészkedés, bébiszitter-szolgálat, vagy egyéb napi házimunka a rászoruló személyek számára.
Az Interact a Rotary projectjeinek célcsoportja, mégis őket a legnehezebb bevonni a klubéletbe, hiszen az élet nagy döntései előtt állnak és rendkívül túlterheltek. Intenzív felkészülés az érettségire, pályaválasztás, nyelvtanulás, párkapcsolatok, társadalmi szerepek elsajátítása. Ez a középiskolás korosztály kapja a legnagyobb segítséget a Rotarytól. Ez a korosztály a közösségi önszerveződés szempontjából nagyon fontos. Az önálló életvezetés igénye ebben a korosztályban a legerősebb. Használható mintát kell mutatnunk a számukra. Jelenleg négy aktív Interact klubunk van Magyarországon, és több klub alakulás előtt.

Interact klubjaink (zárójelben az alakulás időpontja)

Interact Club Mátészalka (Charter: 2004)

Interact Club Kecskemét (Charter: 2012 november)

Interact Club Kiskunhalas (Charter: 2013 február)